Otázky

- Jak nastavím IP adresu na svém počítači / notebooku?

Návod…

Časté příčiny, které způsobují problémy s připojení do internetu:

- Vypnutá síťová karta LAN – v nabídce Start->Nastavení->Ovládací panely->Síťová připojení->Připojení k místní síti klikněte pravý tlačítkem myši a klikněte na “Povolit” popř. “Opravit”. Dále pak v nastavení (Vlastnosti) síťové karty vypněte (políčko nesmí být zatrženo) “Řízení spotřeby síťové karty”, jinak se síťová karta může opět automaticky vypnout a nebude Vám fungovat připojení k síti Internet.

- Firewall na PC – pokud máte aktivní firewall na Vašem PC, musí být povolena komunikace do a z sítě internet.

- Zavirovaný počítač – zkontrolujte si, zda je Váš antivirový program a jeho databáze aktuální (aktualizace by se měla provádět každý den!)

- Infikovaný počítač spywarem – zkontrolujte si, zda je Váš antispyware a jeho databáze aktuální (aktualizace by se měla provádět každý den!)

Infikovaný počítač Vám může způsobit obrovské problémy, tzn. samozřejmě mimo hrozby ztráty infikovaných dat, Vám v některých případech neumožní ani spojení do sítě minimální rychlostí.

Chraňte si svůj PC antivirovým programem !!!

Doporučujeme chránit PC také dalšími programy proti minimálně proti Spywaru.

- Nedostačné HW vybavení počítače – zejména malá operační paměť RAM (doporučujeme min. velikost 1GB) velmi zpomaluje veškeré činnosti na PC vč. načítání dat z internetu.

- Pokud máte na svém PC vše v pořadku -> zkuste vypnout a zapnout napájení internetového zařízení (černá/bílá krabička jako nabíječka na mobil). Často to vyřeší všechny problémy, je to jen hardware (určitě znáte ze svého PC, když se něco zasekne – vystoupit/nastoupit)

- V případě, že vše máte na Vašem PC v pořádku, nemáte odpojený nebo přeřezaný síťový kabel, nemáte spuštěné permanentní stahování dat (filmů, hudby, atd.) a nepomůže ani restart zařízení (vypnutí/zapnutí napájení), kontaktujte nás!

Přejeme hodně bezstarostného brouzdání?

Odkazy: